Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Ana SayfaHaberlerYerli drone APE X uçmak için gün sayıyor

Yerli drone APE X uçmak için gün sayıyor

Doğukan tarafından 02 Şubat 2018, Cuma günü eklendi.
İndirDost Haber Yerli drone APE X uçmak için gün sayıyor
Genç girişimcilerin ürettiği kolay kullanıma sahip dayanıklı yerli drone APE X, Arıkovanı'nda en yüksek desteği alan girişim oldu.
Yerli drone APE X uçmak için gün sayıyor

Yerli Drone Ape X Arıkovanı'nda en yüksek desteği alan girişim oldu. Turkcell'in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı'nda fonlanan yerli drone APE X, talep rekoru kırdı. Turkcell, Arçelik, Softtech, TOBB ETU ve OSTİM büyük kuruluşların da destek olduğu APE X, piyasaya sunulmak için gün sayıyor.


Fonlamaya açıldığı günden itibaren büyük ilgi görmüş olan drone için hedeflenen fonlama 200 bin TL olarak belirlenmişti. Gördüğü yoğun ilgi ile birlikte 784 bin TL'lik destek toplayarak, Arıkovanı adlı platformdaki en yüksek fonlama rakamına ulaşmış oldu. Benzeri ürünlere göre çok daha etkili, hafif, dayanıklı olan APE X drone, en büyük desteği kurumsal firmalar tarafından gördü. Turkcell, Arçelik, Softtech, TOBB ETU ve OSTİM gibi büyük kuruluşların tam desteğini aldı ve şimdir APE X, piyasaya sunulmak için gün sayıyor.

Dayanıklılığıyla da fark yaratan APE X'te en yüksek kalitedeki drone'larda kullanılan ultrasonik engel tanıma sistemi bulunuyor. Normalde dayanıksız pervaneleri nedeniyle, drone'lar çok çabuk hasar görüp parçalanabiliyor. Çoğu drone'da sadece 1 adet kullanılan engel tanıma sisteminden, APE X'te 4 adet bulunuyor. 4K çözünürlükteki kamerası ile yüksek kalite görüntü elde etmeyi sağlayan APE X, hafifliğiyle de dikkat çekiyor. Kamera, yarım saaate kadar görüntü almayı sağlıyor. APE X ve kamera görüntüsü uygulama içinden canlı olarak da kontrol edilebiliyor.

APE X NEDİR?
Dayanıklı, kolay kullanılan ve taşınan drone, Ape Drone ekibi tarafından uzun süredir devam eden mekanik ve dizayn geliştirme faaliyetleri sonucunda ortaya çıktımış yerli yapım bir drone modelidir. 3 eksende gimbal kamera sabitleyicisi ve 4K kamerası ile uçuş esnasında yarım saate kadar görüntü almanızı sağlar. Açık kaynaklı yazılımı ile istediğiniz şekilde modifiye edebilir ve kendi geliştirdiğiniz modülü drone üzerine ekleyebilirsiniz. Sanal gerçeklik gözlüğünü takarak drone'un içindeymiş gibi görüntü izlenebiliyor.

İlginizi Çekebilir