Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Ana SayfaHaberlerWhatsapp Para Gönderme Nasıl Yapılır

Whatsapp Para Gönderme Nasıl Yapılır

Doğukan tarafından 12 Şubat 2018, Pazartesi günü eklendi.
İndirDost Haber Whatsapp Para Gönderme Nasıl Yapılır
WhatsApp ile birlikte gelen yeni özellik para gönderme işlemi hakkındaki tüm detayları buradan sizlere paylaşıyoruz.
Whatsapp Para Gönderme Nasıl Yapılır

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp duyurulan yeni özellik sayesinde herkes WhatsApp ile nasıl para gönderilir? WhatsApp Payments nedir? hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. İşte size merak ettiğiniz tüm konular hakkında gerekli bilgiler. Kullanıcılar WhatsApp üzerinden birbirlerine para gönderebilecek ve para alabilecekler.

iOS ve Android telefonlarınız ile birlikte kullanılacak bu güzel özellik test aşamalarında olduğunda şimdilik ülkemizde kullanılmamaktadır. WhatsApp, Hindistan'daki kullanıcılar için dahili bir ödeme hizmetini hizmete sundu. Özellikle mobil uygulamaların ve mobil ödeme sistemlerinin gelişmesi ile beraber gerek alışverişler gerekse ödemeler basit bir hal almaya başladı. Bunlardan birisi ise en popüler mesajlaşma servisi olan WhatsApp'a geliyor.

WhatsApp para gönderme özelliği yakın zamanda ülkemizde de aktif olması bekleniyor. WhatsApp'tan para gönderme işlemlerini nasıl gerçekleştirebileceğinize bakacağız.

WhatsApp Para Göndermek ve Alma İşlemi İçin Yapılması Gerekenler?
1- WhatsApp Payments aracılığı ile para göndermek için ilk olarak Ayarlar > Ödemeler sekmesine eriştikten sonra metin alanının yanında yer alan 'Ek' simgesine basarak ödeme seçeneğine tıklayın.

2- Gelen şartları kabul ettikten sonra telefon doğrulama işlemini gerçekleştirin.

3- Sonrasında gelen ekranda bankanız üzerinden kendi hesabınızı ekliyorsunuz ve kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirin. Ancak kullanacağınız bankadaki kayıtlı cep telefonunuzun WhatsApp numaranız ile aynı olması gerektiğini hatırlatalım.

4- Para göndermek istediğiniz kişiyi seçtikten sonra hesabınızı seçin ve UPI PIN kodunuzu girerek aktarımın tamamlanmasını bekleyin.

5- Sohbet içerisinde ayrıntı kısmına tıklayarak işlemin detaylarını görebilirsiniz.

Hala kullanmıyorsanız WhatsApp Uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir